RP GMide tegijatele
See postitus on sellel samal kujul tehtud rohkem, kui aasta tagasi! Paljud asjad võivad olla muutunud!
Ma olen näinud kümneid(kui mitte sadu) servereid sama mängumoodiga, samade(sarnaste) võimalustega. Paljud GMid hakkavad vaikselt vanaks jääma. Sellepärast ma otsustasingi teha ühe nimekirja asjadest, mida võiks muuta. Samuti on siin sees sellised asjad, mida mina ühelt õigelt RP serverilt ootan. Kui sa tegeled mõne serveriga, siis võta nõu kuulda.
  1. Tööd
    Põhilised tööd RP serverites on:
    1. Mehaanik
    2. Tänavapuhastaja
    3. Autovaras
    4. Narkodiiler
    5. Relvadiiler
    Nimekiri läheb koguaeg edasi. Need tööd on saanud nii tavaliseks, et võib tunduda, et ilma nende töödeta ei saa RPda. See on üks põhiasju, mis on igal serveril sama/sarnane. Tehke midagi erilist, mida kuskil pole olnud. Näiteks tänavapuhastaja. Sõidad mööda CPsid ja raha muudkui tuleb(ei tea kust küll?). Eriliseks teeks asja juba see, kui võtta CPd ära ja lahendada see mingite prügiobjektidega, mida peab otsima ja siis nn "ära puhastama". Kohe oleks erinevus sees. Ma teistele töödele ei hakka näiteid praegu tooma, nii lihtsaks ma teile asja ka ei tee Smile.
  2. Söömine
    Väga paljudesse GMidesse on toodud sisse nn protsendi süsteem. Nüüdseks on see nii tavaliseks muutunud. Lahendus: Eemaldada see süsteem ja leiutada midagi paremat asemele. Näiteks võiks teha protsentide vähenemise kasvõi sõltuvaks mingitest tegevustest. Näiteks jooksmisest(või üleüldse kõndimisest ja sellisest). Kui muidu protsendid vähenevad umbes 1 minutis, siis jooksmine viiks kaasa veel 1-2 minutis. Seega kui pikemalt jooksed, siis pead mingi söögivaru kaasa võtma(näed, jälle üks idee!) või siis iga natukese aja tagant kuskilt süüa ostma. Ja sedasi täiendades tuleb muid ideid koguaeg juurde. Aga selle jooksmise asja juures on ka 1 downside. Nimelt vehicle surfingu ajal süsteem registreerib selle kui jooksmise ja protsendid lähevad kiiremini.
  3. Autodesüsteem
    Praeguseks on tavaks saanud LARPi autosüsteem. 3 autot(vahest ka vähem) ja osades serverites ka annetajaauto. Iseenesest süsteemil midagi viga ei ole, aga kõike saab enda kasuks pöörata. Üks lihtne võimalus: Teha näiteks autode limiidiks 1-2 autot. Aga siit alles asi algab. Mängu alustades on mängijal 0 autokohta. Leveli suurenedes hakkab neid juurde tulema, aga üle mingi piiri ei lähe(1-2 autot siis). Kui serverisse tuleb vähe annetusi, siis saab ilusti juurde teha selle, et nt annetades 2 eurot, saad 1 autokoha juurde(ja nii kuni näiteks 5 autokohani). Muidugi tuleb autodes midagi veel muuta, et erilisemaks asja teha, aga alustuseks käib see ka.
  4. Kasutajad
    Kõikides serverites on praegu üks kasutajatesüsteem. Tuled RP nimega sisse ja mängid. Aga selle võiks ühendada näiteks foorumiga. Mul on foorumi kasutajanimi Mr4rtur. Ma tulen selle nimega sisse ja saan valida endale karakteri, millega ma praegu mängin. Kui ei ole viitsimist mitme karakteri süsteemi luua, siis piisab ka ühest. Aga põhipoint on see, et panna foorum GMiga suhtlema ja vastupidi. Nii saab näiteks serveris annetajaks saades kohe foorumi gruppi sisse, grupeeringutega sama asi. Selle põhjal saab teha ka topeltkontode vastase süsteemi. Ma rohkem ei viitsi selle kohta praegu mõelda, hiljem äkki uuendan seda.
  5. Mappimine üldiselt
    Mapingut on muidugi igas serveris, aga ma tuletan teile ikka meelde, et mängimise paremaks tegemisel on tähtis osa mappimisel. Ja kui jutt läheb lagi peale, mis sellest kõigest tuleb, siis tuleb objektide draw distancet vähendada niipalju, et see mängimist ei sega(või segab väga vähe).
  6. AFK süsteem
    Mulle endale ei meeldi see AFK süsteem, mida üldiselt kasutatakse. Ehk siis selline, mis kickib sind, kui sa ei liiguta end näiteks 5 minutit. Aga mis siis juhtub, kui sa järsku RPd? See on umbes sama, mis keelata ära RP serveris RPmine, ainult natuke leebem. Mul on pakkuda 2 varianti AFK süsteemi paremaks tegemiseks.
    1. Esimene võimalus on teha kogu see jama OnPlayerPause-ga. Kui mängija paneb mängu pausi peale, siis ütleme, et 5 minuti pärast kickitakse. Downside on see, et AFKida saab ka ilma pausimata.
    2. Teine võimalus oleks lisada AFK timerile kirjutamise kontroll. Kui mängija on midagi kirjutanud, siis pannakse HasWritten[playerid] väärtuseks 1 ja muudetakse nulliks timeri poolt. Ja kui väärtus on null ja asukoht on ka sama, siis timer kickib AFKeri.

Need on muidugi minu mõtted, neid ei pea järgima. Aga, kui tahad natukenegi serverit paremaks ja erilisemaks muuta, siis võid nõu kuulda võtta. Muidugi võib ka muid asju uuendada, need on lihtsalt põhiasjad, mis peaaegu igal serveril samad on.
Sex, Drums and Rock'n'Roll
Reply
Iseenesest asjad ei ole rasked väljaarvatud foorumi osa, kuna seal on juba mitut uut keelt vaja juurde lisada.
Aga väga kasulik teema, mida ilmselt ka proovin mingit pidi jäljendada Wink
[GM] Urban RolePlay BaseScript MySQL, UCP - In-Progress
Reply
Kasutu õpetus, ausalt.

Igaüks teab ise mida ta tahab/teeb oma serverisse. Sellejaoks pole küll õpetust vaja, forreal.
Reply
See ei ole õpetus. Need on minu mõtted, kuidas serverit paremaks teha (ehk larpi või POd natukenegi ümber muuta ja skilli näidata). Unikaalsem skript on väärtuslikum, kui suur kogus mängijaid. Smile

Ja seda ka - see on minu aasta tagasi samp.ee foorumisse tehtud postitus. Kuna mõned inimesed soovisid, siis kopeerisin ma selle samal kujul siia.
Sex, Drums and Rock'n'Roll
Reply
Cent sa oled mingi lambiülbik siin foorumis.. iga asja peale hakkad mölisema.. tee tobi enne kui siia foorumi tuled
muidu jah suht asjalikud mõtted.. Enne gm ja servu tegemist tasub alati see läbi lugeda.
Reply
Väga kena mõttelaad endalgi plaanis foorum ühendada GMiga, sellepärast ma MYSQL ise eelistangi.

Muidu olen ise kõigiga poolt. Hea töö! (Y)
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)