SA-MP serveri tegemis õpetus algajatele #1
Kuidas teha SA-MP serverit.

SA-MP serveri tegemiseks on sul vaja kõigepealt vaja muretseda endale mõningad asjad.

1. Vaja tõmmata SA-MP lehelt endale SA-MP 0.3e Windows Server või siis Linux versioon SA-MP 0.3e Linux Server (x86)

2. Pakime samp03e_svr_R2_win32.rar faili lahti

3. Avame kausta "\samp03e_svr_R2_win32\pawno

4. Seejärel avame pawno.exe (Windows 7 puhul parem hiire klahv ja seal valime "Run as administrator" ja "Yes" muidu avab ainult valge lehe ja ei lase midagi teha)

5. Valime pawno-s ülevalt vasakult lehelt "Valge paberi" lehe ehk siis "New". Ehk võtame skripti lahti mida hakkame aretama.

6. Edasi võtame ülevalt "Compile" nupu ja salvestame enda skripti ära. Pange skriptile mingi lihtne nimi ja "Save". (Kindlasti vaadake et ta salvestaks ära \samp03e_svr_R2_win32\gamemodes kausta)

7. Siis tuleb ette kiri

Code:
"PAWN Compiler output"
"Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase"

8. Edasi võtame lahti \samp03e_svr_R2_win32\ kaustast ja sealt avame notepad-iga "server.cfg" faili.

9. Siis tuleb teile ette siukesed asjad

Code:
echo Executing Server Config...
lanmode 0 // Siit saab muuta kas lanmode on sees või mitte (1 - sees / 0 - väljas)
rcon_password changeme // See on RCON adminni parool, mis tuleb kindlasti ära muuta.
maxplayers 500 // Saad ära määrata maksimaalse koguse mängijaid
port 7777 // Pord-i nr (soovitavalt jätke samaks)
hostname SA-MP 0.3 Server // See muutke ära nii kuidas soov on, see näitab serveri nime Samp Client -is
gamemode0 grandlarc 1 // See muutke ära vastavalt mis nime te enda serveri skripti nimeks panite pawnos ja lõppu jätke 1 (ehk SkriptiNimi 1)
filterscripts gl_actions gl_property gl_realtime gl_mapicon ls_elevator test_cmds ls_mall attachments // need on filterskriptid ehk lisad
announce 0 // Kui panna announce 1 siis on teie server avalikusele avatud (ehk avalikus nimekirjas)
query 1
weburl www.sa-mp.com // See on teie serveri kodulehe aadress kui seal on midagi
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000
maxnpc 10
logtimeformat [%H:%M:%S]

10. Edasi salvestame ära ja paneme kinni server.cfg faili.

11. Edasi paneme tööle "samp-server" mis peale tuleb teile ette aken ja kui kõik õigesti on siis peaks te nägema:
[Image: Serveri_pilt.jpg]
Kui te nii kirjasi ei näe, siis alustage otsast peale ja vaadake mis te valesti tegite.

Aga kui kõik õige on, siis võtke enda SA-MP Client lahti ja lisage serveri aadress :7777 ja peaksite nägema enda serverit listis ja proovige sisse minna.

Järgmises õpetuses räägime kuidas edasi teha ja asju lisada.

Vaata lisaks!! Minu tehtud õpetused ja funksioonid mida olen teinud ja kokku kogunud!!

SIIT

By Geto244
Reply
mida, ma tegin nii nagu sina näitasid, aga ikka ta ei lase, avab selle konsooli ära ning siis kohe kinni
aita
Reply
Kopeeri oma server_log.txt sisu.
Reply
echo Executing Server Config...
lanmode 0
rcon_password kartulimoosirull
maxplayers 500
port 7777
hostname pole
gamemode0 test 1
filterscripts gl_actions gl_realtime gl_property gl_mapicon ls_mall ls_elevator attachments skinchanger vspawner
announce 0
query 1
chatlogging 0
weburl hullu.bl.ee
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000
maxnpc 0
logtimeformat [%H:%M:%S]

aa, ei ma pastesin server.cfg, aga mul pole server_log.txt mitte kusagil
Reply
Siis kui serveri tööle paned siis peab tekkima. Teine asi mis on, proovi samp-server.exe tööle panna vajutades paremat hiire nuppu ja run as administrator. Sul võib windows ära blokeerida exe faili ja siis ta ei lähegi tööle. Anna siis tagasisidet kas said
Vaata lisaks!! Minu tehtud õpetused ja funksioonid mida olen teinud ja kokku kogunud!!

SIIT

By Geto244
Reply
ma olengi administrator, passi pole peal, kui teen ära et run as minukasutajanimi siis ta ikka sama, et avab & kohe kinni, mingit run as administatorit pole seal, lihtsalt Run As... ://

[Image: VtGuSVr.png]
siukse asja viskab ette ära, siis kohe pauk kinni
Reply
Millegi pärast ei suuda ta teha server log faili. See et sa oled administraator kasutaja ei loe. Pane parema hiire nupuga run as admin ja kui ei toimi siis proovi saada kuskilt server_log fail kuskilt. Ta ei suuda ise millegipärast teha. Kuigi arvan et selle põhjuseks on see et windows blokeerib.

SIIT

By Geto244
Reply
windows ei blokeeri, ma unblockisin propretriise kaudu vms see on, administraatoriga ei lase läbi, ma proovin saada aru ka mis ta ütleb kuigi ta kohe viskab kinni, räägib mingit juttu et ma ei suutnud vms
Reply
Äkki on mingi runtime error 19?

SIIT

By Geto244
Reply
Tere, ma tahtsin teha sampi serverit.Aga ma eii saa minna oma serverisse kas saaksite aidata? Ma tegin kõik teie õpetuse järgi, aga ma ei saa minna oma serverisse? Palun aidake.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)